Sąd Gospodarczy Poznań

prawdziwefixy.serwis

Temat: nakaz zapłaty
Firms prawna z Poznania grozi mi egzekucją i powołuje się na nakaz zapłaty,którego nikt mi nie doręczył ani go nie awizowano.Kwota dochodzona jest poniżej 100 zł i nie opłaca mi się jechać 200km żeby sprawdzić w sądzie gospodarczym w Poznaniu jak doszło do wydania i uprawomocnienia się nakazu przeciwko mnie.Najważniejsze że mam dowod terminowego zapłacenia należnosci do rąk wierzyciela.Jak się bronić przed taką firmą i egzekucją komorniczą którą mi grożą?Dziękuję za poradę.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=7978Temat: Usługi doradztwa prawno-inwestycyjnego
I etap: 1.Nie pisałem o żadnej umowie prorogacyjnej (wyznaczającej sąd właściwy miejscowo), więc właściwym do rozpoznania sprawy będzie rejonowy sąd gospodarczy w Poznaniu. 2.Składamy DWA pozwy oba łącznie w trybie NAKAZOWYM i UPROSZCZONYM, które należy złożyć na URZĘDOWYM FORMULARZU dołączając do pierwszego uwierzytelnioną kopię faktury, do drugiego natomiast ORYGINAŁ CZEKU. 3.Oba pozwy składamy wyłącznie przeciw spółce „Pragnienie Sp. z o.o.” z żądaniem zapłaty kwoty należnej z tytułu umowy. II etap: Jako, że spółka utraciła płynność...
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=1379


Copyright (c) 2009 prawdziwefixy.serwis | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.